až

Až…?

Až budu mít svou vysněnou postavu.

Až budou děti větší.

Až shodím pár kilo.

Až budu mít na sebe více času.

Až budu mít více peněz.

Stále hledáme důvody, výmluvy, proč to nejde hned. Odkládáme pocit naplnění a radosti ze sebe sama na potom. Obzvláště teď, na začátku roku můžeme spadnout do pocitu, že vše je teprve před námi a na vše je čas. Že je to ještě daleko. Že ta či ona příležitost ještě počká. Tak stále čekáme na až a mezitím náš život utíká.

Něco vám prozradím. Jde to i jinak.

S jistou pravidelností mě kontaktují lidé, kteří prochází životní změnou. Často to bývá v momentě, kdy pracují na svojí postavě nebo se připravují na mateřství. S jakým dotazem mi píšou?

„Má smysl do sebe investovat už teď, když teprve procházím změnou a ještě nejsem ani zdaleka v cíli?“

„ Má smysl kupovat si na sebe nové oblečení, když je to jenom na čas, než se dostanu na své vysněné míry?“

Víte, osobně si myslím, že obzvláště v procesu změny se potřebujeme cítit zdravě sebevědomě a příjemně. Mít ze sebe radost a dobrý pocit. Protože právě tyto příjemné pocity nám pomohou dodat více energie a chuti na sobě pracovat i nadále, a dojít svého cíle. Jestliže ze sebe nebudeme mít radost i v procesu, budeme se cítit všelijak, jen ne příjemně a zdravě sebevědomě, úspěch nás může minout. Prostě to vzdáme. Naše motivace ke změně se bude pomaličku ale jistě vytrácet.

Před nedávnem jsem v jedné z knih Dr. Joe Dispenzy četla hlubokou myšlenku: „Invest in yourself, because when you do, you are investing in your future.“

Nezáleží na tom, kde právě jste a v jaké životní fázi se nacházíte. Jestliže jste odhodlaní investovat do sebe, věřit si, že to dokážete, vždy si tím utváříte vlastní budoucnost. Investujete tak do své budoucnosti už nyní. Ať už jste kdekoliv.

až

Věřím tomu, že…

právě v momentě, kdy se naučíme každý den pro sebe dělat to nejlepší, dovolíme si cítit se skvěle a vypadat skvěle, tak teprve tehdy se naučíme vidět krásu své osobnosti a více se radovat i z jednotlivých fází na cestě. Nejenom se těšit na až, na náš cíl.

Veronika