cítit se skvěle, vypadat skvěle

Cítit se skvěle – vypadat skvěle!

Poslední dobou mám pocit, že se s osobními stylisty a módními názory roztrhl pytel. Každý má spousty rad, co dělat a nedělat. Co by si měl člověk obléci, aby vypadal úžasně. Co nosit, aby se člověk cítil skvěle. Jsou nám předhazovány obecné definice toho, co styl vlastně znamená…

Kam se však poděla naše opravdovost? To na všechno potřebujeme návody a doporučení cizích lidí, abychom „vypadali skvěle“?

Já osobně věřím tomu, že každý člověk má odpověď sám v sobě. A jestliže nás v určité chvíli přepadá pocit zmatenosti, kdy nevíme, co na sebe a nevíme, co se nám vlastně líbí, můžeme si být více než jistí, že si nejprve potřebujeme ujasnit své já zevnitř, než ho začneme řešit zvenku – skrze image.

Jsem toho názoru, že naše image odráží to, jací jsme uvnitř. Z naší image lze vyčíst, v jakém rozpoložení a životní fázi se právě nacházíme. Zda jsme spokojení, nešťastní, máme plné zuby všeho kolem sebe, nebo jsme naopak odhodlaní, s chutí do akce. To všechno lze z naší image vyčíst. Stejně tak lze vycítit, zda je naše image autentická či nikoliv, zda vychází z našeho já, nebo je to pouze přetvářka / maska.

cítit se skvěle, vypadat skvěle

Dva roky zpátky se mi klientka při úvodní konverzaci svěřila, že má strach, že na ni navléknu něco, co se jí pak nebude líbit a nebude mít chuť to nosit. Znala kamarádky, které kdysi absolvovaly tzv. proměny, na první pohled a na fotkách jim to slušelo, ale ve skutečnosti se v tom vůbec necítily a velice brzy se vrátily do původních kolejí. Ujistila jsem ji, že moje práce je postavená na jiných principech. Po prvním setkání mi dala za pravdu.

Cílem mé práce Style Coache ™ …

…je pomoci klienta nasměrovat k sobě, naladit se na své potřeby a kvality, ujasnit si svůj životní styl a záměry, a následně najít vhodnou formu, jak vše vyjádřit navenek. Vždy tak, aby se v tom člověk v první řadě cítil příjemně, jako ve své druhé kůži, přinášelo mu to radost a splnilo svůj účel.

To, jestli bude klient oblečený podle „pravidel“ toho, čemu by měl s ohledem na svůj typ postavy a barevnosti dávat přednost, je až sekundární záležitost. To všechno jsou obecné vzorce a doporučení, která je ale vždy dobré přizpůsobovat každému individuálně. Chci, aby se moji klienti v první řadě cítili skvěle! Nejde mi o to, dělat z nich ukázkové figuríny a „škatulkovat“ je.

Každý jsme jedinečný, každý máme svůj příběh. Své potřeby a očekávání. To všechno hraje daleko větší roli, než pouze na první pohled vypadat skvěle. (Originalitu a jedinečnost každého klienta maximálně ctím. Vážím si toho, když ve mně klient vloží svoji důvěru, a můžu ho celým procesem provést, předat své zkušenosti a znalosti).

Důležité je cítit se skvěle, pak budeme vždycky vypadat skvěle, ať už na sobě budeme mít cokoliv! 🙂

Chci mít svého Style Coache ™

cítit se skvěle, vypadat skvěle

P.S.

Image je skvělým zrcadlem a pomocníkem, jestliže hledáme sami sebe, nebo chceme u sebe podpořit konkrétní vlastnosti či rozpoložení, které u nás aktuálně nepřevládají. Naše image v tu chvíli může být takovým naším nástrojem, který nás pomůže „naladit se na vlnu“ toho, kam směřujeme.

Například jestliže se vám něco konkrétního líbí (ať už barvou či stylem), ale aktuálně to však neodráží vaši realitu, i přesto to můžete nosit. Bude to vaším pomocníkem v dosažení stavu/záměru, který ve vás daná věc vzbuzuje. Vytvoříte si tak svůj životní styl snů, a tak trochu obalamutíte svoji aktuální realitu. Přesněji řečeno, naladíte se na vlnu toho, kam se chcete dostat. Dovolíte si totiž na vlastní kůži zažít, jaké to je už tam být. Nejprve je však potřeba ujistit se, že je to opravdu to, co očekáváte a přejete si, aby se dostavilo. V opačném případě to nefunguje. 🙂

cítit se skvěle, vypadat skvěle

„Žijme život svých snů!

Chci mít svého Style Coache ™