Legíny. Symbol neoficiální soutěže o nejhezčí zadek?

Nebo alespoň tak mi to v mnohých případech vyvstane na mysl, když vidím mladé slečny i ženy ve středních letech, procházející se nejenom pražskými ulicemi, oblečené do krátkých, obepnutých halenek, doplněné o mnohdy prosvítající legíny. Nedalo mi to a odhodlala jsem se na tento popud napsat o pravém významu legín, který čím dál častěji přichází o svůj účel.

Legíny mají doplnit delší top, halenku či svetřík, aby vynikl právě vrchní díl. Ať už svým originálním pojetím designu, tak atypicky delším střihem, než je tomu běžné u většiny dámských halenek. Legíny pomáhají nahradit kalhoty, kde by zbytečně narušovaly celkový outfit, a to díky svému přiléhavějšímu, pružnějšímu materiálu. I právě proto jsou tak oblíbené.

 Legíny, které si dámy chtějí vzít do společnosti, by měly být jednobarevné, či s nepatrným detailem, který však nebude strhávat pozornost. Barevná provedení legín jsou vhodná spíše na jógu a sport všeobecně. Ne na „promenádování“ po ulicích či do práce, pokud nejste fitness trenérka :).

leginy, symbol neoficiální soutěže o nejhezčí zadek

Nejenom, že je nevkusné a naprosto out of style, nosit obepnuté či často průsvitné legíny spolu s krátkou, přiléhavou halenkou, ale navíc to ubírá na hodnotě dámy, která takto chodí oblékaná. Dává na odiv místa, která pravá dáma nepotřebuje ukazovat světu. Nehledě na to, když si je oblékne žena, pro kterou legíny nejsou úplně nejvhodnější variantou z pohledu její postavy. Častokrát se legíny zařezávají, upozorňují na přebytečná kila. Proto bychom legíny měly volit opatrně.

Vždy přemýšlím nad tím, jestli si to dané dámy uvědomují, že takovýto styl nošení legín má za následek nepřijetí u většiny kolemjdoucích, nebo to prostě nosí proto, že si myslí, že by se to takto mělo nosit. Vždyť to často vidí kolem sebe! A víte, co se říká. Stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Je potřeba to změnit. Uvést na pravou míru.

Proto vás všechny dámy vyzývám!

Pojďme to vrátit do původních kolejí. Buďme k sobě soudné, chovejme se jako opravdové dámy a nosme oblečení tak, aby lichotilo naší postavě a odpovídalo našemu charakteru. Ne, abychom čeřily vody ve společnosti, kde to není žádoucí. Buďme i vůči ostatním ženám tolerantní, ohleduplné. Myslím si, že žádnou ženu nepotěší, když vidí svého přítele či manžela, jak s prominutím zírá na zadek jiné ženy. Nebo se snad mýlím?

P.S.1: Jestliže patříte k těm, které rády nosí obepnutější oblečení, obzvláště na spodní polovině těla, zkuste místo legín do šatníku zařadit jegginy. Mají pevnější vzhled, často i se zesíleným pasem pro hladší efekt v oblasti břicha, ale i přesto si zachovávají tak příjemnou elasticitu. Jsou stále atraktivní a lichotivé, ale co je důležité – nepůsobí sprostě, jako tenké legíny s krátkým tričkem.

P.S.2: Nepovažuji se za puritánku. Sama si občas ráda vezmu „sexy obleček“, líbí se mi pevný a vytvarovaný ženský zadek. Jen ho nemusí zrovna vidět celý svět.

🙂