Matka – podnikatelka (2.díl)

Jaké osobně vnímám výhody – být matkou a zároveň podnikatelkou? Je jich mnoho, ne všechny by se vešly do jednoho článku. Vyzdvihnu tedy pro mě ty nejpodstatnější.

Možná vás překvapím, když začnu pozitivním efektem na vztah otec- dítě. Můj manžel díky tomu, že podnikám, tráví čas se synem a má možnost s ním navázat kvalitní vztah už od útlého dětství. Líbí se mi, že jsou parťáci a umí si se vším poradit. Připouštím, že by to bylo třeba jiné, kdyby naše dítě byla holčička, ale takhle spolu kluci dovádí a oba to baví! 🙂

To celé je samozřejmě podmíněné tím, že jsme se na všem s manželem domluvili. Když pracuji já, Jirka se věnuje Edíkovi. A naopak. V tom vidím další pozitivum. Naše partnerská komunikace šla rapidně nahoru. Daleko více se akceptujeme, jsme schopni si rozplánovat náš čas.

Máme společný cíl, velké pouto – vytvářet šťastnou a milující rodinu.

S tím souvisí fakt, že pokud jsem se jako matka rozhodla podnikat, přimělo mě to srovnat si vlastní priority a hodnoty v životě. Nemám tak čas ani chuť hledat výmluvy, stěžovat si a cítit se nespokojená, ať už z jakéhokoliv důvodu. Vím, proč to všechno dělám, co nám to přináší. To mi dává velkou energii a pozitivní postoj do všech aktivit dne. Ať už spojených s péčí o syna a domácnost, tak chuť vytvářet a posouvat vlastní podnikání. O to víc se raději potkávám s podobně naladěnými lidmi. Zároveň tak mohu inspirovat ty, kteří se k tomu chtějí dopracovat a změnit způsob svého myšlení.

matka podnikatelka 2

„Nutí“ mě to o sebe pečovat

Konkrétně moje podnikání je spojené s aktivním potkáváním se s klienty. To mě chtě nechtě „nutí“ o sebe pravidelně pečovat a nezanedbávat se, nerozkrájet se pouze pro ostatní, ale pamatovat také na své potřeby. Kdybych měla za klienty přijít naprosto vyčerpaná, bez energie a neupravená, ne asi ale určitě by jim to se mnou nedávalo takový smysl do čehokoliv se pouštět.

V momentě, kdy jsem s klienty, beru to zároveň jako takový čas na nadechnutí se a dobití baterek. Změna prostředí, alespoň jednou za čas, každému prospěje. O to víc, když jste jako maminka zapřažená na full-time. Cestou mám prostor přečíst si knížku, poslechnout audio a udělat tak něco pro svůj osobní rozvoj a pozitivní naladění se na klienty. Pokaždé, když se vracím domů, jsem „jako vyměněná“, s otevřenými myšlenkami a nadšením. Můj manžel i syn to vždy ocení. S daleko větší chutí se jim pak o to věnuji. Pokaždé, když jedu od klientů, těším se, že budeme opět spolu, jako rodina. Krátkodobé odloučení má prostě něco do sebe. 🙂

Dnešní příspěvek bych zakončila doménou snad každé maminky. Tím je organizace času. Mateřství mě naučilo využívat každých volných 20 minut pro něco smysluplného. Dříve jsem hledala výmluvy, proč na to či ono potřebuji více času, naladění a nevím co všechno. Nyní jsem ráda, že mám v průběhu dne vůbec možnost najít si alespoň chvilku času na své aktivity, ať už jsou jakéhokoliv ražení. To si myslím, že je jeden z vůbec největších benefitů do budoucna. Naučit se smysluplně hospodařit se svým časem a pořádně si promyslet, čemu má smysl věnovat svoji pozornost.

Naladění se na ženský cyklus

Tuto oblast jsem vyšperkovala i díky pochopení a naladění se na jednotlivé fáze ženského cyklu. Jsem tak schopná si dopředu rozplánovat jednotlivé týdny se zaměřením na konkrétní aktivity. Někdy dává větší smysl být více maminkou, jindy využít svojí „mužské energie“ do dotahování projektů a nových nápadů. Jdu tak s proudem svých přirozených potřeb. Možná i proto mi to funguje a o to víc baví, než kdybych se snažila všechno dělat vždy a za každou cenu.

(Více o ženském cyklu a image se dozvíte zde: https://veronikamaresova.cz/uvod/ebook-image-prirucka-pro-cyklickou-zenu/)

Ve třetím díle vám poodhalím stinné stránky bytí matkou – podnikatelkou.

Krásný den!:)

Veronika