Mějte to na očích!

Jedním z pravidelných témat a přání mých klientů je, naučit se nosit doplňky a šperky, kombinovat tašky, kabelky a boty. V praxi to prý vypadá tak, že nosí stále to samé dokola, i když mají mnohdy i jiné varianty, co k čemu unosit. Moje odpověď na jejich přání je jednoduchá.

Mějte to na očích!

Hlavním problém, proč lidé mají pocit, že neumí pracovat s doplňky, nebo že stále nosí to samé do kola je fakt, že nevidí vše, co mají doma k dispozici. Tato teorie se mi v 9 z 10 případů potvrzuje v praxi, kdy jsme doma u klienta a právě boty, kabelky či další doplňky jsou schované v krabicích či na špatně dostupných místech. Základem úspěchu je, mít vše na očích a vždy po ruce.

Ráda bych se s vámi podělila o tipy, na co si dát pozor a jak přistupovat k jednotlivým typům oblečení a doplňků tak, abyste ze svojí investice do oblečení a doplňků vytěžili maximum. 🙂

Obuv

Poměrně často se setkávám s tím, že většina bot je zavřených v krabici. Při představě, že každé ráno mám projít a otevřít všechny krabice, než najdu právě ty boty, které si chci na sebe vzít, tak to rovnou zabalím… Je to zbytečně zdlouhavý proces, který mnohé může odradit a pak nastává to, že stále nosíme pouze ty boty, které jsou před botníkem u dveří. Zároveň často zapomeneme na to, jaké všechny boty máme k dispozici.

Proto doporučuji veškeré boty, které odpovídají aktuální sezóně, vyndat z krabic a mít je na jednom přehledném místě. Ostatní, které neodpovídají aktuální sezóně, můžete s klidem uložit ať už do krabic či jiných úložných boxů, a dát je jinam, aby vám zbytečně nezabíraly místo pro aktuální obuv.

Kabelky

Obdobnou kategorií jsou tašky a kabelky. Často máme tendence nechávat je v látkových pytlících, ve kterých jsme si je odnesli z obchodu, nebo je máme na nedostupném místě (často vysoko ve skříni) a málokdy se nám chce hledat jinou variantu, než tu roznošenou. Dámské tašky jsou rébusem pro každého muže – ví, že v nich nosíme velké množství věcí. I právě proto často nosíme stále do kola tu samou tašku. Jaký je můj tip?

Veškeré kabelky si můžete vyrovnat buď vedle sebe, například na dno skříně, nebo na stojan či ramínka do skříně. Zároveň je ideální mít jedno místo (například papírovou krabici), kam si vždy po příchodu domů vyskládáte obsah celé kabelky a další den tak máte připraveno vše, co u sebe potřebujete přes den mít. Nejenom, že si díky tomu zajistíte chuť prostřídat své kabelky a ladit k jednotlivým outfitům, ale zároveň umožníte kabelkám odpočinout si od tíhy, kterou v ní dennodenně nosíte.

mějte to na očích

„Mám ráda své peníze tam, kde na ně vidím: jak mi visí ve skříni.“ 

Carrie Bradshaw

Šátky

Nejčastějším uložením šátků ve skříni bývá „mix v krabici“, který je tak trochu loterií, zda najdeme právě onen šátek, který potřebujeme. Nejenom, že je to zbytečně chaotické, ale zároveň se mohou některé šátky či šály pomačkat.

Co se mě osobně nejvíce osvědčilo, je použití pár ramínek, kde si vyskládám jeden šátek vedle druhého (vyšperkovala jsem to ještě tak, že si je pro přehlednost rovnám podle barevnosti). Další variantou je pořídit si věšák určený na kravaty, nebo právě na šátky (např. https://www.cistedrevo.cz/dreveny-vesak-na-satky). Šátky tak nezabírají tolik místa a jsou přehledně rozvrstvené vedle sebe, nemačkají se a jsou pěkně na očích.

Pokud si však přejete šátky přeci jen ukládat do šuflat či krabice, doporučuji si je stočit do klubíčka a vyskládat jeden vedle druhého, podobně jako jsem vás to na mém Instagramu učila u skládání ponožek (https://www.instagram.com/p/B5GZ1VjHoLu/). Zajistíte si tak přehlednost a ušetříte i hodně času a nervů při hledání.

(Obdobně jako k šátkům můžete přistupovat i k páskům).

Šperky

Stejné pravidlo MĚJTE TO NA OČÍCH platí i pro šperky a veškerou bižuterii. Často se setkávám s tím, že největší skvosty, které si zaslouží být nošeny, jsou schované v krabičkách a čekají na „až“. Při procházení doplňků jsou pak samy dámy mnohdy překvapené, jaké poklady vlastní. Moje doporučení?

Můžete si pořídit buď stojan na šperky a bižuterii, který umožňuje mít vše pěkně přehledně na očích (prodává je například Stoklasa, ale i na FAVI najdete velký výběr), nebo si můžete vytvořit vlastní kreativní řešení například pomocí polystyrenu a pár špendlíků, nebo dřeva a hřebíčků.

mějte to na očích

Šperky, obuv a veškeré další doplňky bývají často naší největší investicí z pohledu image. Zkuste si pro představu spočítat, kolik peněz v nich máte uloženo. Věřte mi, že to samo o sobě vám hodně dopomůže k tomu, abyste vše začali nosit a kombinovali na různé způsoby.

Mějme to všechno na očích a dovolme tak našim pokladům, aby nám sloužily na 100%. 🙂

Krásný den,

Veronika