Šatník a životní styl

Když se svými klienty procházíme šatní skříň, často si všímám toho, že rázky s oblečením tzv. na doma nebo na donošení často převyšují počet oblečení kvalitního, takového, ve kterém nám je nejlépe a nejvíce rezonuje s naším já, naší osobní značkou.

Proto bych se vám ráda v tomto videu ukázala pohled na to, jak přistupovat k množství věcí, které máme ve své šatní skříni, a jak si ji uzpůsobit svému životnímu stylu.

Různé životní role…

Každý máme ve svém životě hned několik rolí, zastáváme různé funkce. Chodíme do práce, trávíme čas s rodinou, přáteli, věnujeme se vlastním zálibám, sportu. Jsme odborníky, pracovníky, ale zároveň přáteli či rodiči. A každá z těchto rolí si vyžaduje jiné množství času, má pro nás zároveň jinou důležitost. Potřebujeme se u ní nějak cítit a něco konkrétního, specifického vyzařovat, aby nám to umožnilo se do té konkrétní role naplno ponořit.

K tomu, abychom se však mohli v každé z těchto situací cítit příjemně, potřebujeme na sobě také mít něco příjemného, co nás v tom všem podpoří. Něco, co půjde ruku v ruce s veškerými záměry a potřebami, s naší osobní značkou.

Jak na to?

Proto, když člověk uvažuje nad tím, kolik by vlastně měl mít věcí ve své šatní skříni, aby mohl obsáhnout všechny činnosti a životní role, které jsou součástí jeho životního stylu, nejprve by se měl zamyslet nad tím, kolik procent času z celkového poměru, věnuje právě té či oné aktivitě. Kolik procent svého času (např. v rámci jednoho týdne) věnuje své práci, sám sobě, své rodině, sportovním či jiným činnostem, které jsou pro něj důležité.

Podle toho by pak měla být rozvržená i jeho skříň a poměr všech věcí.

Jestliže tedy víte, že své práci, svému podnikání věnujete např. 60% celkového času, pak i množství oblečení, které nosíte do práce, by mělo v rámci vaší šatní skříně tvořit právě 60%, aby se zachovala harmonie a rovnováha s vaším životním stylem.

Naše šatní skříň by měla reflektovat a přirozeně kopírovat životní styl, který máme, a umožnit nám prožívat ho naplno. Tak jak právě potřebujeme.

Pokud je tomu naopak, a v případě, kdy ve své práci trávíme 60% času, ovšem vhodného oblečení do práce máme z celkového poměru oblečení pouze 20%, jak mi mnohdy ukazuje praxe, pak je něco špatně. V ten moment nás naše šatní skříň a oblečení pouze brzdí a neumožňuje plný rozlet.

šatník a životní styl

Zamysleme se…

Na co nám v takovém případě bude většina oblečení, když ji ani nestihneme unosit? Navíc, jestliže je to něco jenom na takzvané donošení.

Často své klienty nabádám k tomu, aby se doma neostýchali nosit kvalitní a na první pohled příjemné oblečení. Hodně lidí má stále zažitý takový sklon, že doma nosí již obnošené a mnohdy poničené oblečení.

Copak si však sami, i naši blízcí, nezasloužíme cítit se příjemně? V něčem, co nás i doma podporuje?

Nevím, jak to máte právě vy. Jedno vím však jistě.

Já sama se chci svému muži, okolí, ale především sama sobě líbit, ať už jsem doma nebo ne. Chci vědět, že mám na sobě vždycky takové oblečení, které mi umožňuje věnovat se všem činnostem a jednotlivým životním rolím naplno. Chci vytvářet krásné, příjemné prostředí. Chci plodit nové, inspirativní myšlenky, a inspirovat k tomu i své okolí. Chci se prostě cítit v pohodě a v souladu sama sebou.

A k tomu mi právě oblečení pomáhá.

Ze srdce vám přeji to samé. 🙂

Veronika

Tento článek najdete také v podobě videa ZDE

šatník a životní styl