Opona je nahoře!

Přesně tak, čtete správně. Ne že bych se dala na herectví (i když ještě před pár lety jsem byla členem Ochotnického spolku a velice mě to bavilo), ale po dlouhé době jsem navštívila Karlovy Vary. Město spojené (nejenom) s Mezinárodním filmovým festivalem. Když jsem se tak procházela po promenádě a žasla nad tamní architekturou, přišla mi na mysl právě tato metafora: Opona je nahoře, není na co čekat!

Co to má společného s tématem image a osobní identitou?

Víte, častokrát čekáme na něco vzdáleného od naší přítomnosti. Čekáme na až. Až bude výjimečná událost, až schodíme pár kilo, až děti vyrostou, až, až, až… Vědomě se rozhodujeme žít jako vedlejší postavy při generálce.

Ale pozor, nenechme se zmást! Každý den je naše premiéra a my jsme hlavní postavou ve filmu jménem „Náš život!“.

opona je nahoře

Není na co čekat. Každý den je příležitostí k tomu prožít ho naplno, jako hvězda ve filmu. Vědomě se rozhodnout, že využijeme svých darů a kvalit, oblékneme se pro úspěch a budeme zářit. I kdyby to mělo být „jenom“ pro ten skvělý pocit ze sebe sama, dává to smysl.  Věřím totiž tomu, že když jsme ochotní udělat pro sebe to nejlepší, jsme ochotní to nejlepší udělat i pro druhé kolem sebe. Naopak, když nejsme schopní dát pozornost nejprve sami sobě, těžko ji budeme s láskou dávat i druhým. Vidím v tom přímou úměru.

Ruku na srdce, jak teď sami sebe vnímáte?

Jako člověka, který hraje hlavní nebo vedlejší roli? Prožíváte den naplno nebo se strachem, co když…? Jste schopní si dovolit udělat pro sebe to nejlepší, nebo se odsouváte ne vedlejší kolej?

Viděla jsem už tolik případů, kdy se jak ženy, tak muži vědomě brzdili vlastním myšlením. Vytvářeli si o sobě nálepky a domněnky, které jim neumožňovaly žít naplno a s radostí. Věřili tomu, že si nemohou dovolit vzít si na sebe takový kousek oblečení, protože… Žili v omezení. Podle toho se pak odvíjel jejich život i v dalších oblastech, nejenom v image. Vědomě zavírali svá křídla a báli se rozletu.

opona je nahoře

Mám na vás prosbu…

Pozorně si přečtěte následující větu a zodpovězte si na sebekoučovací otázky:

Oblékněte se pro úspěch!

Dokážete si představit, že se vědomě obléknete pro úspěch? Když si to představíte, jak se cítíte? Co přesně máte na sobě? V jakých barvách?

Co pro vás úspěch znamená? Co vás od něj vzdaluje? Co hned teď můžete udělat pro to, abyste podpořili svůj „postoj úspěchu“?

Upřímně od srdce vám přeji, ať se nebojíte každé ráno vědomě obléknout pro svůj úspěch a podpoříte tak nejenom to, kým jste teď, ale kým můžete být, když si dovolíte žít život naplno a zářit!

Držím vám palce. Věřím, že to dokážete.

Veronika

opona je nahoře