šatník a životní změny

Šatník a životní změny

Život je cesta… Vyvíjíme se, posouváme vpřed, někdy však stojíme na místě.

Stejně tak jako se mění náš život, měl by se spolu s námi měnit a vyvíjet i náš šatník. Měl by reagovat na všechny změny, které v průběhu života přichází.

Jako takový krásný příklad je situace, když žena zjistí, že je těhotná a postupně se jí mění postava, i to, nad čím celkově a jak přemýšlí.

Co teď?

Často se mě v této chvíli klientky ptají o radu, co dělat: Nechat si své původní oblečení „na potom“? Nebo se s většinou věcí rozloučit a předat je dál?  

Víte, ono zrovna v tomto případě je následná proměna a vývoj ženy tak zásadní, že žádná žena už nikdy nebude takovou ženou, jakou bývala dříve. Mám na mysli po vnitřní stránce. Těhotenství a především mateřství každou ženu výrazně ovlivní a změní. To říkám z vlastní čerstvé zkušenosti. Změní se nám pohled na svět. Na priority, očekávání, která máme. Probouzí se v nás dosud nepoznaná část naší osobnosti.

šatník a životní změny

Kam tím vším mířím?

Jestliže člověk prochází velkou životní změnou, ať už je to blížící se mateřství, změna práce či celkového životního stylu, naše oblečení a image nás v tom všem může buď podpořit, anebo taky pěkně podusit. Volba je vždy na nás.

Když se otevřeme změně ve všech směrech, i z pohledu přizpůsobení našeho šatníku, umožní nám to veškeré změny a novou životní etapu prožít naplno, autenticky, pravdivě. V souladu sama se sebou.

Neříkám však, že bychom měli úplně od základů překopat svůj dosavadní styl, ve kterém nám do této chvíle bylo příjemně, zbavit se všech věcí… Naopak. Styl, který máme a je nám blízký, zároveň je spojený s naší osobní značkou, se nemění. Jen vím, že je v takové chvíli dobré nebát se začít zkoušet nové kombinace, začít jinak používat barvy a detaily, a uzpůsobit je aktuálnímu rozpoložení.

Jestliže se však mermomocí držíme starých věcí, oblečení, kombinací i myšlení, které bylo typické pro jiné období, přirozeně nám to nemůže umožnit vyrůst. Vše nás pak bude spíše brzdit a v nové životní roli nám bude všelijak. Jen ne příjemně.

V momentě, kdy vás vaše oblečení/vaše image v některém z ohledů přestane bavit a podporovat, je to většinou signál toho, že jste už jinde a dané oblečení a image vás spíše drží zpátky, i když vnitřně máte touhu růst.

Proto se nebojme otevřít se novému, dosud nepoznanému, a přicházející životní změnu využijme jako příležitost k vytvoření si takové image, která nás v tom všem maximálně podpoří a umožní nám vše prožít naplno, autenticky. Tak, jak právě potřebujeme.

Tento článek najdete také v podobě videa na odkazu ZDE