zrcadlo, zrcadlo...

„Zrcadlo, zrcadlo..“

Jistě každý od malička známe pohádkovou větu, kterou královna každé ráno opakovala před svým kouzelným zrcadlem a ptala se, kdo je na světě nejkrásnější. Mám však pro vás návrh. Co kdybychom se při dívání do zrcadla naučili pár cviků, které nám reálně pomohou udržet naši pleť vitální a svěží? Je to vůbec možné? Cvičit se svým obličejem?

Ano, je. Věřte mi, že obzvláště po pár prvních probdělých nocích s miminkem jsem tyto cviky velice uvítala a byla jsem vděčná, že jsem se je naučila s dostatečným předstihem. Stačí každý den, pár minut. Jak se tato metoda jmenuje a co tedy obnáší?

zrcadlo, zrcadlo..

Jde o tzv. obličejovou gymnastiku či obličejovou jógu, která se původně používala při rehabilitacích u pacientů s ochrnutím svalů obličeje. Je to soubor cviků, které můžete cvičit podle potřeby pro jednotlivé části obličeje, vše díky cílenému stahování a uvolňování svalů. Každý přirozeně používáme jiná gesta, máme jiné výrazy tváře, a tudíž zapojujeme pouze určité svaly. Ostatní ochabují, a proto se může objevit výskyt vrásek či otoků. Jestliže však tyto svaly pravidelně rozpohybujeme, zajistíme si tak vitálnější a déle mladistvě vypadající vzhled. Je to podobné jako s celým tělem. Jestliže některé svaly na těle nepoužíváme, ztrácí svoji vitalitu a sílu.

Často obličejovou gymnastiku doporučuji v rámci konzultací i svým klientům jako výbornou techniku pro rozmluvení se či vzpruhu od únavy v průběhu dne. Dokonce i prý princezna Diana znala a používala tuto techniku. Nyní se s vámi podělím o pár cviků, které mě nejvíce oslovily a baví mě je pravidelně zařazovat do svých pečujících rituálů.

Všechny cviky je ideální provádět před zrcadlem, pro kontrolu a sledování pohybů. Z vlastní zkušenosti doporučuji mít krásně vláčné a hydratované ruce, budou se vám cviky provádět příjemněji. Každý cvik je vhodné opakovat několikrát za sebou, počet opakování záleží na každém z vás, já osobně však cviky opakuji tak dlouho, než začnu danou část tváře cítit více rozprouděně. Samotný cvik je vhodné provádět vždy při nádechu.

zrcadlo, zrcadlo...

Masáž obličeje

Semkneme pěsti a krouživě jimi s lehkým tlakem přejíždíme po obou tvářích, a opakujeme.

Vypnutí tváří

Další z mých oblíbených cviků vám pomůže ke zpevnění a vypnutí tváří. Budete se cítit jako po liftingu. Toto je zároveň jedna z variant na rozmluvení se, čeká-li vás důležitý projev či přednáška. Krásně to totiž uvolní ústa a čelisti.

Stojíme před zrcadlem a opakujeme písmena O X, vše co nejzřetelněji a nejvíce do roztažení, jak vás vaše ústa pustí. Souběžně s tím si na tváře položíme dlaně, kterými lehce tlačíme a ztěžujeme tak vyslovování písmen. Je vhodné opakovat O X O X O X tak dlouho, jak vás to jen bude bavit.

Masáž rtů

Toto cvičení je vhodné pro ty z vás, které trápí suché rty, nebo si je přejete mít více plnější, bez vrásek okolo rtů.

Vtáhneme, vcucneme rty k sobě dovnitř a poté je prudce uvolníme do O. Může to udělat nepatrný zvuk, ten je však v pořádku. Vše opět opakujeme.

Mrkací panenka

Cvik vhodný pro posílení okolí očí, oblíbila jsem si to cvičit především po ránu. Krásně to pomůže nastartovat naši pozornost a uvede nás to do stavu bdělosti.

Vykulíme oči, co to jen jde, a poté několikrát za sebou zamrkáme, jako mrkací panenka. 🙂 Vše opět opakujeme dle chuti a potřeby.

Masáž čela

Každý, kdo se rád směje či se mračí, jednou nebo později může začít pozorovat vrásku mezi obočím. Jak tomu předejít?

Položíme ukazováček a prostředníček každé ruky na kořen nosu, proti sobě, a poté lehce vytahujeme do strany až k spánkům. (Svaly na čele, u kořene nosu, mají totiž vertikální směr, proto tento cvik jde do strany, proti směru svalů).

Obdobnou technikou si nanáším krém na čele, to však používám celé dlaně, ne pouze dva prsty.

zrcadlo, zrcadlo..

Cviků na práci se svým obličejem, povzbuzení a pocit vitality existuje nespočet. Věřím, že alespoň těchto pár cviků, kterém jsem vám přiblížila, vám pomohou cítit se příjemněji a užít si tak své pečující rituály s větší noblesou. Vaše tělo vám lásku, se kterou se o něj staráte, vrátí.:)